shopping_cart0 Krepšelis

Blog'as


DROBĖ ar SATINAS?

Norint išsirinkti naują patalynės komplektą vis dažniau susiduriama su problema, kaip atskirti audinius, kuo jie skiriasi, kokios jų savybės, kurie yra natūralūs ir t.t. Dažniausiai "Tekstilės gaminiai" darbuotojams užduodamas klausimas, kuo skiriasi medvilninis SATINAS ir medvilninė DROBĖ, juk abiejų audinių sudėtis iš 100% medvilnės. Taip pat neretai pastebime, kad medvilninis satinas klaidingai tapatinamas su sintetiniu satinu. Todėl šiame straipsnyje pabandysime papasakoti apie satino ir drobės audinius, kad lengviau būtų išsirinkti patalynę. 

Tiek satinas, tiek drobė yra ta pati 100% medvilnė. Pagrindinis šių audinių skirtumas yra tankis ir audimo technologija. Drobė, dažnai vadinama tiesiog medvilne, būna įvairių tankių ir yra audžiama drobiniu pynimu, kitaip tariant, drobės audimo technologijoje siūlai audinyje eina vertikaliai ir holizontaliai (primena groteles). 

Medvilninės drobės patalynės komplektai pasižymi patvarumu i ilgaamžiškumu. Šis audinys yra tvirtas, matinis (neblizgus), kietesnis už medvilninį satiną, tačiau kaskart išskalbus minkštėja. Medvilninė drobė pasižymi ypač dideliu sugeriamumu, puikiai praleidžia orą, higieniškas audinys (baltos spalvos medvilninės drobės audinius galima skalbti 95 laipsnių temparatūroje, šviesių spalvų rekomenduojama skalbimo temperatūra 60 laipsnių, o tamsius audinius geriau skalbti ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje). 

 drobė   dobelė

Medvilninio satino patalynės komplektai gerokai skiriasi nuo drobės savo tankiu, tvirtumus, minkštumu ir išvaizda. Medvilninis satinas audžiamas satininiu pynimu, kai siūlai audinyje audžiami įstrižai. Satino gamybos metu naudojant specialią technologiją iš paprastos medvilnės išgaunamas ypatingai švenlus ir tankus medvilninis pluoštas. Satinas yra ypatingai minkštas, gerokai tankesnis nei drobės audinys, todėl ilgaamžiškesnis ir patvaresnis. Satino audiniai dažnai užbaigiami "butter finishing" (sviestuotas paviršius) technologija, kuri suteikia prabangų žvilgesį. Nors satino audinys medvilninis, tačiau išvaizda, dėl savo švilgesio, šiek tiek primena šilką. Satino patalynės komplektai turi savybę vėsinti, todėl juos dažniau renkamasi šiltesniu metų laiku. Satino audinius paprasta prižiūrėti, net ir po daugelio skalbimų jie išlaiko savo spalvas, lengvai lyginasi, geitai džiūsta. Satino audiniai gali būti vienspalviai, marginti arba žakardiniai. Žakardinis satinas pasižymi tuo, kad raštai audinyje yra ne dažomi, o išaudžiami specialia žakardinio audimo technologija. Dažniausiai žakardinis satinas yra juostuotas. Žakardinį satiną dažniausiai renkasi viešbučiai ar svečių namai, kadangi toks audimo būdas yra vienas ilgaamžiškiausių tekstilės audinių.

satinas   juostuotas satinas

Labai svarbu išmokti atskirti sintetinį satiną nuo medvilninio. Sintetinis satinas sunkiai praleidžia orą, todėl miego metu galimas prakaitavimas. Sintetiniai audiniai elektrinasi, kimba prie kūno, nemalonūs liesti, greitai plyšta.

 

 

Užsiprenumeruodami, sutinkate gauti naujienlaiškius iš mūsų